Zubní kámen pod dásní: jak na něj s pomocí přírodních prostředků

Zubní kámen pod dásní: jak na něj s pomocí přírodních prostředků

Znáte zákeřný zubní kámen?

Je to ten nepřítel, který se přikradne, když to nejméně čekáte. Myslíte si, že si pečlivě čistíte zuby, ale on tam je, schovává se pod vašimi dásněmi. Jeho jméno? Zubní kámen. V této době si jistě říkáte: "Dobře, Jakube, já vím, co je to zubní kámen, ale jak můžu tento problém řešit pomocí přírodních prostředků? A nemůžu jen navštívit zubního lékaře?” Na tyto otázky odpovím v následujících odstavcích.

Přírodní prostředky proti zubnímu kameni

Pravdou je, že zubní lékař by měl být první osobou, kterou byste měli vyhledat při jakékoliv potíži se zuby. Ale co když si chcete ušetřit nějaké ty koruny a zkusit to doma? Nebo co když si prostě chcete dodat do své ústní hygieny nějaké ty přírodní triky? No, mám pro vás několik tipů, které byste mohli zkusit.

Jablka: přírodní kartáč na zuby

Jablka jsou vynikající přírodní kartáček na zuby, a to díky své tvrdé struktuře, která pomáhá odstraňovat nečistoty a plak. Jejich konzumace po jídle může pomoci udržet zuby čisté. Ale pamatujte, jablka nejsou náhradou za pravidelné čištění zubů.

Soda bikarbona: zázrak z vaší kuchyně

Soda bikarbona je další skvělý přírodní prostředek, který můžete využít proti zubnímu kameni. Pokud smícháte lžičku sody s trochou vody a vytvoříte pastu, můžete ji použít jako zubní pastu. Je účinná v boji proti zubnímu kameni a také může pomoci zesvětlit vaše zuby. Ale pozor, soda je velmi agresivní a může poškodit sklovinu, proto by se neměla používat často nebo v příliš velkém množství.

Oliva a citron: báječná kombinace

Máte rádi mediteránskou kuchyni? Oliva a citron jsou dalšími výbornými spojenci v boji proti zubnímu kameni. Můžete si připravit směs olivového oleje a citronové šťávy, kterou použijete jako ústní kloktadlo. Citron pomůže odstranit zubní kámen, zatímco olivový olej zvláční vaše dásně.

Když příroda nestačí: zubní nit a mezizubní kartáčky

Do přírodních prostředků, které jsem zmínil, patří také mezizubní kartáčky a zubní nit. Domácí metody, o nichž jsem hovořil, by měly být doplňkové k vaší běžné ústní hygieně. Mezizubní kartáčky a zubní nit jsou nezbytné k zachování zdravých dásní a zubů.

Můj příběh s zubním kamenem

Dovolte mi vyprávět příhodu, která se mi stala před nedávnem s mým psem Maxem. Jo, mluvím o tom Mélešném chlupáčovi, který se občas objevuje na mých fotografiích. Můj Max má rád všechno, co je sladké - jako třeba jablka. A já se domnívám, že zvířata by měla být zdravá, takže mu je jedno jablko za den dávám. Ale co to má společného se zubním kamenem, ptáte se? No, jak víte, psi taky mohou mít problémy se zubním kamenem. A tak mi jednoho dne veterinář řekl, že Max má nějaký ten zubní kámen. Nebyl jsem překvapen, ani jsem nepanikařil, protožeže vím, že to je běžné u psů. Ale co mě překvapilo, byla rada co s tím mám udělat. Co mi řekl? "Dávejte mu jablka, pane, to mu pomůže."

Tak a to bylo vše, co jsem chtěl sdílet s vámi dnes. Doufám, že tyto rady vám pomohou v boji proti zubnímu kameni. Pamatujte, že je to dlouhodobý proces a problemy s ústní hygienou se neřeší přes noc. Buďte trpěliví a systematický. A především, neztrácejte úsměv, protože to je to nejlepší, co můžete pro své zuby udělat!