Úsměv snů díky keramickým fazetám

Úsměv snů díky keramickým fazetám

Úvod do světa keramických fazet

Hora dobrý, dnes budeme mluvit o tématu, které by mohlo zajímat mnoho z vás – keramické fazety. Je tady něco moc překvapivého na tom, že lidský úsměv je jednou z nejvýraznějších osobních vizitek? Jistě ne. A tak jak se pečlivě staráme o naši vizáž nebo naše oblečení, je stejně důležité dbát na vzhled našeho úsměvu. Keramické fazety mohou být právě tou správnou odpovědí.

Co jsou to keramické fazety?

Mnozí z vás se pravděpodobně ptají – ale co to vlastně ty keramické fazety jsou? Jde o tenké plátky keramiky, které se pomocí speciálního lepidla přichytávají na přední stranu zuba. Nahrazují tak jakýkoliv defekt nebo nevzhlednou barvu zubu a poskytují nám perfektní úsměv, o jakém jsme vždy snili. Přirozený vzhled, dlouhá životnost, ale také možnost úpravy tvaru a polohy zubu – to jsou jen některé z výhod, které fazety nabízí.

Komu jsou keramické fazety určeny?

Mnohdy si lidé myslí, že tyto zákroky jsou určeny jen filmovým hvězdám či modelkám. Avšak keramické fazety mohou pomoci opravdu každému. Pokud třeba trpíte nevzhledným zabarvením zubů, ktere se neda vyřešit bělením, nebo máte nesouměrné nebo odlomené zuby, můžete tuto metodu zvážit. A jak mi říkala Marta, moje manželka, rozhodně to není zákrok jen pro ženy. Pánové, chtěli byste získat zpět svoji sebejistotu při úsměvu? Možná jsou právě keramické fazety tím, co hledáte.

Průběh zákroku

Nyní, když víme, kdo se může pro keramické fazety rozhodnou, měli bychom se podívat na to, jaký je průběh takového zákroku. Nejprve vám váš zubní lékař provede konzultaci a podívá se, zda jsou fazety pro vás vhodné řešení. Pokud ano, přistoupí se k broušení zubu - nebojte se, tento krok je zcela bezbolestný díky lokální anestezii. Následuje odlití modelu vašeho zubu a vytvoření samotné fasety v zubní laboratoři. Až bude vše připraveno, zubař fazetu připevní a vy můžete opustit ordinaci s novým, dokonalým úsměvem.

Péče o keramické fazety

Jako vše v našem životě, i keramické fazety potřebují svůj díl péče. Ale nemějte strach, není to nic náročného. Hlavně je třeba dodržovat pravidelnou a důkladnou ústní hygienu, stejně jako u vlastních zubů, a nezabývat se aktivitami, které by mohly vést k poškození zaťatí, jako je například otevírání lahví zuby. Pokud budete tyto rady následovat, vaše fazety mohou vydržet i několik desítek let.

Keramické fazety a můj život

A nyní budu trochu osobní. Ano, mám keramické fazety. Nemám televizi ani modelovu kariéru, ale pro mě byla cesta k získání dokonalého úsměvu poměrně zdlouhavá. Místo přirozeného bílého úsměvu jsem měl nevzhledně zabarvené zuby, které odolávaly i nejsilnějším přípravkům na bělení. A tak jsem se rozhodl pro keramické fazety. Nejen, že mi přinesly estetické výhody, ale také mi pomohly získat zpět sebedůvěru.

Zpočátku jsem byl nervózní, ale celý průběh zákroku byl naprosto hladký a bezbolestný. A pak ten moment, když se poprvé podíváte do zrcadla a uvidíte svůj nový úsměv ... to je něco neuvěřitelného. A jak mi řekla Marta, díky novému úsměvu se mi zvýšila i životní radost.

Závěr

Keramické fazety jsou skvělá možnost, jak získat úsměv svých snů. Jejich výhody zahrnují přirozený vzhled, dlouhou životnost a možnost úpravy tvaru a polohy zubu. A to vše za přiměřenou cenu a s minimem nepříjemností. A to nejdůležitější? Vaše sebeúcta vás odmění. Vždyť jak pokazí Riky, náš rodinný pes, když vykouzlí svůj bezvadný "psí" úsměv - úsměv má nenahraditelnou hodnotu.

Pokud jste se proto někdy pohrávali s myšlenkou, jak zlepšit vzhled vašeho úsměvu, určitě zvažte možnost keramických fazet. Já jsem rád, že jsem tak udělal, a věřím, že pokud se pro to rozhodnete, budete také.