Kdy hradí rovnátka pojišťovna?

Kdy hradí rovnátka pojišťovna?

Základy o hradění rovnátek z pojišťovny

Ahoj všichni, jsem Alena a dnes budu hovořit o tématu, které se nás jako rodičů často dotýká. Kdy hradí rovnátka pojišťovna? Pokud máte děti jako já, znáte ty okamžiky, kdy dětský zubní lékař řekne, že by vaše dítě mohlo potřebovat rovnátka. První myšlenkou bývá, „Tohle bude stát majlant!“. Ale mějte na paměti, že se jedná o zdraví a pohodlí vašeho dítěte. A to je pro nás rodiče na prvním místě.

Jak funguje hradění rovnátek u dětí?

Takže jak to vlastně celé funguje? No, věc se má tak, že zdravotní pojišťovna hradí rovnátka pro děti do 18 let v případě, že dojde k výraznému narušení funkce chrupu nebo k významnému estetickému defektu. Tedy, pokud se například vaše Dorotka nebo Emanuel narodili s nějakým zvláštním vrozeným defektem nebo si při hraní vybili zoubek, máte velmi dobrou šanci, že pojišťovna bude rovnátka hradit.

Zdravotní důvody pro použití rovnátek

Možná mi někteří z vás pomyslíte, že rovnátka jsou jen pro estetiku. Ale opak je pravdou! Existují i zdravotní důvody, proč mít rovnátka. Mluvím tady o věcech jako je bolest čelisti, nesprávné kousání, které může vést k poruchám řeči, nebo dokonce k dlouhodobým problémům se zažíváním. Takže rozhodně nezlehčujte nutnost rovnátek!

Různé typy rovnátek a jejich hradění pojišťovnou

Možná vás překvapí, kolik různých typů rovnátek existuje. Od klasických kovových přes keramické až po ty 'neviditelné'. Ale jak je to s hraděním těchto různých typů pojišťovnou? Jak jistě tušíte, pojišťovna hradí základní, nejlevnější variantu. Pokud byste chtěli pro své dítě něco 'lepšího', budete si muset připlatit.

Co když pojišťovna rovnátka nehradí?

Co když se potkáte s neoblíbenou situací, kdy pojišťovna rovnátka nehradí? No, je tu možnost se obrátit na soukromé pojišťovny, které nabízí různá pojištění navíc včetně hradění rovnátek. Pokud tedy chcete dělat pro zdraví dětí maximum, určitě se na toto řešení podívejte.

Můj vlastní příběh s hraděním rovnátek

Možná se ptáte, odkud mám tolik informací? No, mám svůj vlastní příběh s hraděním rovnátek. Když mi bylo 12 let, zjistila jsem, že potřebuji rovnátka. Bohužel, moji rodiče byli z toho rozrušení, protože nevěděli, jak na to. Nakonec to ale všechno dopadlo dobře. Podařilo se nám najít způsob, jak rovnátka zaplatit, a já jsem dnes šťastný majitel rovných zubů. Ráda bych pomohla i vám, aby vaše cesta pro rovné zuby byla co nejméně stresová.

Praktické tipy a triky pro rodiče s dětmi potřebujícími rovnátka

A jak můžete předejít stresu při hledání financování rovnátek? Mám tu pro vás pár tipů a triků, které mi pomohly. Zaprvé, informujte se jak nejdříve. I když váš potomek ještě nemá trvalé zuby, nikdy není příliš brzy začít se zajímat o možnosti hradění rovnátek. A zadruhé, nikdy nevěřte první nabídce. Každá pojišťovna má jiné podmínky a možnosti. Určitě stojí za to porovnat nabídky a vybrat tu, která je pro vás nejvýhodnější.