Jak se vyhnout zubnímu kameni u dětí

Jak se vyhnout zubnímu kameni u dětí

Základy ústní hygieny u dětí

Sice se to může zdát předčasné nebo dokonce zbytečné, ale učení našich nejmenších jak se správně starat o jejich zuby od útlého věku, je klíčové v prevenci zubního kamene. Zní to jako procházka růžovou zahradou, že? Ale pro rodiče může být tento úkol často výzvou. A dovolte mi říct, že jsem si prošla stejným. Ale i když to může být náročné, je důležité si uvědomit, že zuby našich dětí jsou základem jejich celkového zdraví a zdravý úsměv je nejen esteticky příjemný, ale také pomáhá udržovat náš imunitní systém silný.

Vyberte si správnou kartáček a pastu

Začněte tím, že si vyberete správný kartáček a bio zubní pastu pro vaše dítě. Nemá význam dítě nutit do ústní hygieny strojovou silou. Správný výběr těchto nástrojů může vaše dítě motivovat. Kartáčky mohou být různých barev a tvarů. A taky, pokud si vyberete pastu s příjemnou chutí, mohlo by to dítěť motivovat mnohem více. Ale nezapomeňte, je důležité, aby byla zubní pasta vhodná pro děti, s přiměřeným obsahem fluoridu. Zubní pasta pro dospělé může být pro děti příliš silná.

Používejte správnou techniku čištění zubů

Samozřejmě, mít správnej kartáček a pastu je jen půlka cesty. Jakmile jste vybaveni těmi nejlepšími nástroji, je čas naučit se správnou techniku čištění zubů. Ne všechny zuby jsou stejné a vyžadují různý přístup při čištění. Například, zuby v horní čelisti vyžadují jemné pohyby od shora dolů, zatímco pro ty dole je to přesně opačně. K tomu je třeba dodat, že bublinová show na konci ústní hygieny není známkou důkladnosti, ale spíše neefektivnosti. při správném čištění zubů není třeba tvořit pěnu.

Preventivní návštěvy u zubaře

Zubař je jako strašák, nejen pro děti, ale i pro některé dospělé. Ale měli bychom toto stigma změnit. Pravidelné kontroly u zubaře jsou další základní krok k prevenci zubního kamene u dětí. První návštěva by měla být uskutečněna již v prvním roce dítěte. A pokud si myslíte, že je to předčasné, dovolte mi vysvětlit. Nejen, že to umožňuje zubaři vyhodnotit vývoj zubů vašeho dítěte, ale také pomáhá dítěti zvyknout si na prostředí zubařské ordinace, předchází zubařskému strachu a také může zubař včas detekovat příznaky zubního kamene a zasáhnout dříve.

Vliv stravy na zdraví zubů

Správná strava je dalším důležitým faktorem pro prevenci zubního kamene. Rychlé občerstvení, sladké nápoje, sladkosti - to jsou všechno pokušení, kterým naše děti čelí každý den. Ale jak říká můj babička, všechno s mírou a tak může příležitostný cukr být v pohodě, pokud je následováno správnou ústní hygienou. Ale pokud jde o pravidelnou stravu, měli bychom se zaměřit na potraviny bohaté na vápník a fosfor, které jsou pro zuby nezbytné. To zahrnuje mléčné výrobky, ořechy a listovou zeleninu. A také vodu, která je nezbytná pro vyplachování úst.

Myslím, že nám všem je jasné, jaký je význam pečování o zdraví zubů od útlého věku. A s těmi správnými kroky může být tento úkol mnohem snazší než se na první pohled může zdát. Žádný strach, s ​​správným přístupem a pečlivě vybranými nástroji bude úsměv vašeho dítěte zářit jako sluníčko na letní obloze.