Jak se vyhnout nežádoucím účinkům bělení zubů

Jak se vyhnout nežádoucím účinkům bělení zubů

Proč vůbec bílit zuby

Mnoha lidem se líbí představa očarovat své okolí svůj svítivě bílým úsměvem jako ze zubní pasty. Jakmile ale začneme uvažovat o bělení zubů, rázem nás napadne spousta otázek. Je to bezpečné? Nezpůsobí to nějaké nežádoucí účinky, jako přecitlivělost zubů, podráždění dásní nebo dokonce poškození skloviny? Uklidňuji vás, existují způsoby jak těmto nežádoucím účinkům předejít! Ale proč vlastně lidé chtějí mít bílé zuby?

Než začnete s bělením

Prvním krokem by měla být návštěva zubaře. Pokud se rozhodnete vybělit si zuby, doporučuji se nejprve poradit se svým zubařem. Zubař vám může sdělit, jestli máte zuby v takovém stavu, aby mohly být ošetřeny bělícími látkami. Taky vám může poradit o nejlepší možnosti bělení pro váš jedinečný případ. Nedoporučuji se pokoušet o bělení zubů, pokud máte nezhojené dásně nebo jiné problémy s ústy. Bělicí látky by mohly způsobit víc škody než dobra! Nezapomeňte také konzultovat své zdravotní pojištění - bělení zubů může být nákladné, takže se ujistěte, že si můžete dovolit účet.

Výběr správného bělícího produktu

Jste to co jíte - a totéž platí pro vaše zuby. Káva, červené víno, cigarety a některá jídla mohou způsobit skvrny na zubech. Ale nebojte se, existují produkty, které vám pomohou vrátit váš úsměv zpět k bílému stavu. Je však důležité vědět, že ne všechny bělící produkty jsou stejné a některé mohou být pro vaše zuby škodlivé. Bělící pasty a ústní vody mohou být účinným řešením pro odstranění povrchových skvrn, ale nebělí zuby tak hluboko jako profesionální bělení. Vždy vyberete produkty, které jsou schváleny Americkou stomatologickou asociací (ADA). Tyto produkty prošli důkladnou kontrolou pro bezpečnost a účinnost.

Pozor na nebezpečné domácí metody

Internet je plný domácích metod bělení zubů. Ale pozor, některé z nich mohou být pro vaše zuby škodlivé. Například používání citronové šťávy nebo jablečného octa na bělení zubů může poškodit vaše sklovina. Nebezpečné může být také používání aktivního uhlí, ačkoli je tento trend velmi populární. Aktivní uhlí je abrazivní a může odstranit vrstvu skloviny, což může vést k citlivosti zubů a dokonce ke kazu. Pokud se rozhodnete vyzkoušet nějaké domácí metody bělení, vždy se poraďte se svým zubařem.

Hlídání doby bělení

Bělení zubů může být účinné, ale při špatném užití může způsobit nežádoucí efekty. Je důležité dodržovat dobu, po kterou máte na zubech bělicí produkt. Pokud produkt necháte na zubech déle, než je doporučeno, může to vést k podráždění dásní nebo k přecitlivělosti zubů. Vždy se řiďte pokyny výrobce a nikdy nenechávejte bělicí produkt na zubech déle, než je doporučeno.

Prevence je lepší než léčba

Přesto, že existují možnosti, jak získat zuby do původního bílého stavu, nejlepší způsob, jak je uchovat bílé, je prevence. Prevenci skvrn na zubech můžete dokázat tím, že budete limitovat konzumaci potravin a nápojů, které skvrny způsobují. Mezi ty patří káva, čaj, červené víno, colové nápoje, tmavé džusy nebo některá jídla jako například borůvky. Kromě potravin je také důležité udržovat dobrý ústní režim. Pravidelné čištění zubů, použití zubního nitra a pravidelné kontroly u zubaře jsou nelepší způsob, jak udržet zuby bílé a zdravé.

Následná péče po bělení

Řekněme, že jste teď absolvovali úspěšné bělení zubů a jste nadšeni ze svých nových perleťově bílých zubů. Je nyní důležité udržet tento efekt co nejdéle. K tomu vám pomohou speciální bělící pasty, ústní vody a zubní nitě. Stejně tak je důležité omezit konzumaci potravin a nápojů, které mohou způsobit skvrny. Pokud je vaše sklovina po bělení citlivější, doporučuji vyzkoušet zubní pasty pro citlivé zuby, které pomáhají tuto citlivost snížit.

Moje osobní zkušenost s bělením zubů

Ráda bych s vámi sdílela svou osobní zkušenost. Vášnivá kávová pitírka, tak takovou mě můžete nazvat! Jednoho dne jsem si uvědomila, že moje zuby nevypadají tak bílé, jak bych si přála. Rozhodla jsem se tedy pro bělení zubů. Můj zubař mi doporučil profesionální bělení, které je efektivnější a bezpečnější než domácí metody. Po bělení byly moje zuby zářivě bílé a já jsem byla nadšená. I když, přiznám se, že na chvíli jsem se musela vzdát svého oblíbeného ranního rituálu - šálku silné kávy. Ale stálo to za to! Dnes dodržuji všechny rady, které jsem vám chtěla předat v tomto článku a doufám, že se vám budou hodit!