Jak mezera mezi zuby ovlivňuje vaše sebevědomí a jak s tím bojovat

Jak mezera mezi zuby ovlivňuje vaše sebevědomí a jak s tím bojovat

Význam mezery mezi zuby pro vaše sebevědomí

Můžete se domnívat, že mezera mezi zuby je pouze estetická záležitost, a ve skutečnosti nemá vliv na sebevědomí, ale je to mnohem víc než jen kosmetický problém. Je to tak trochu jako francouzský manikúr. Může vypadat skvěle na fotkách na Instagramu, ale když si ho dáte vy, zjistíte, že je to vlastně docela nepohodlné a komplikuje vám to život.

Jak je možné, že něco co je prakticky neviditelné - pokud se nesmějete jako králík z Krkonoš - může ovlivnit vaše sebevědomí? No, věřte mi, může. A mohu na tomto místě potvrdit, že to není mýlka. Překvapilo mě, jak je to možné, ale je tomu tak. Při závěrečné prezentaci na střední škole jsem si uvědomila, že bych raději skočila z mostu, než bych musela ukázat úsměv plný mezer. A to bylo poprvé, co jsem si uvědomila, jak moc mě ten malý detail trápí.

Psychologický vliv mezery mezi zuby

Nebudu vás zatěžovat odbornými termíny, ale je důležité si uvědomit, že mezi vašimi zuby a vaším sebevědomím existuje přímá souvislost. Pokud jste nespokojeni se svým zevnějškem, bohužel se to promítá i do toho, jak se cítíte uvnitř. Je to takový začarovaný kruh - cítíte se nedůstojně, protože máte mezeru mezi zuby, a tím pádem se cítíte ještě hůře.

Ale zpátky k mému příběhu - po té strašlivé prezentaci na střední škole jsem se rozhodla, že tohle už nechci. Naštěstí, v dnešní době existuje spousta možností, jak se tohoto problému elegantně zbavit. Ale víte co? To ještě není všechno. Nejlepší na tom je, že si můžete vybrat právě takový způsob, který je pro vás nejpohodlnější.

Jak bojovat se mezerou mezi zuby

Pokud máte pocit, že vám mezera mezi zuby kazí náladu, nenechte to tak a podnikněte kroky k její úpravě. Sama jsem se rozhodla pro rovnátka, která mi pomohla zbavit se mezer. Původně jsem si myslela, že rovnátka jsou jen pro pubertální děti, ale ona jsou i pro dospělé a dají se vyrobit i průhledná, takže je na vás skoro nevidět.

Byla to dlouhá cesta, ale teď, když se podívám do zrcadla, cítím se jistěji. A ano, stálo to za to. Pokud máte potíže se sebevědomím kvůli mezery mezi zuby, obraťte se na svého zubního lékaře. Neberte to na lehkou váhu. Jde o vaše zdraví, nejen fyzické, ale i duševní. Protože pokud nejste spokojeni se sebou, těžko budete moci být šťastni a spokojeni v životě.

Příběhy, které vás mohou inspirovat

Není snadné mluvit o něčem, co vás trápí. Ale věřte mi, že není nic lepšího, než svůj problém sdílet s ostatními. Může to být velmi uklidňující a pomůže vám to cítit se lépe. Takže tady je můj příběh - můj příběh o tom, jak jsem se vypořádala s mezerou mezi zuby.

Přestože jsem od mala měla vrozenou mezery mezi zuby, teprve když mi bylo 15, jsem si uvědomila, jak moc mě to trápí. Jako dospívající dívka jsem se obávala, jak na mě budou reagovat kluci. Ale musím říct, že jsem byla šťastná, že jsem měla mezi svými přáteli spoustu podpory.

Dokonce i moje děti, Tereza a Radim, mě podporovali, i když jsem měla rovnátka. Řekli mi, že jsem stále ta nejlepší maminka na světě, a já jsem jim za to neskonale vděčná. Tato podpora mi pomohla projít tímto obtížným obdobím a uvědomit si, že mezera mezi zuby není nic, co by mělo definovat, kdo jsem.

Moje rada je tedy jednoduchá - pokud vás něco trápí, nebojte se to změnit. Je to váš život a vy máte právo cítit se v něm šťastni a spokojeni. A to nejen vás, ale i vás možná trápí mezera mezi zuby, tak s tím něco udělejte. Nebojte se štěstí, jste na tohle připraveni!